Warto poznać przed podróżą

Na czym polega zdanie wynajętego kampera do wypożyczalni?

Na czym polega zdanie wynajętego kampera do wypożyczalni?

Wynajęliśmy kampera, przed nami fascynująca podróż i wspaniała przygoda, poczucie wolności i niezależności. Jednak już na tym etapie powinniśmy też wiedzieć jak będzie wyglądała procedura zdania wynajętego kampera.

Kiedy wynajmujemy kampera, w głowie mamy tylko czekającą nasz podróż, przygoda już majaczy na horyzoncie, a My jesteśmy podekscytowani czekającym nas wyjazdem urlopowym. W natłoku planowania wyprawy, pakowania, wielu przygotowań nie zapominajmy o dwóch ważnych kwestiach – po pierwsze wypożyczamy pojazd warty kilkaset tysięcy złotych. Dbajmy więc o niego, pamiętając, że będziemy musieli go oddać do wypożyczalni.

Po drugie, bądźmy ostrożni na drodze, nie szarżujmy, uważajmy na ewentualną możliwość spowodowania uszkodzeń pojazdu.

Wiele szkód powstałych na karoserii ze względu na naszą nieuwagę czy nieostrożność przy manewrowaniu tym dużym pojazdem obciąży nasz budżet przy zdaniu kampera. Nie ma też co liczyć na to, że obsługa wypożyczalni nie zauważy zarysowań, przetarć czy wgnieceń karoserii.

Dbajmy też o wewnętrzne wyposażenie kampera – rolety, tapicerkę, moskitiery, stoliki itp.

Musimy wiedzieć, że zdając kampera do wypożyczalni po podróży pojazd powinien być w takim stanie technicznym i wizualnym, w jakim go wypożyczaliśmy. Dlatego przed podpisaniem umowy najmu warto dokładnie obejrzeć pojazd z obsługą wypożyczalni, zrobić zdjęcia ewentualnych rys, otarć, wgnieceń czy innych uszkodzeń zewnętrznych. Wszystko po to, aby przy zdaniu kampera nie było żadnych wątpliwości, że „to już tak było”.

Musimy wiedzieć też w jakich godzinach ustalonego dnia mamy odprowadzić wynajętego kampera do wypożyczalni. Pamiętajmy, że opóźnienie w oddaniu kampera może skutkować naliczeniem kolejnej opłaty dobowej wynajmu pojazdu.

Zadbajmy o to, aby pojazd był czysty z zewnątrz i wewnątrz. Musimy go po prostu posprzątać po podróży oraz umyć. Wylejmy też szarą wodę, uzupełnijmy bak paliwa „do pełna”. Z reguły odbieramy kampera z wypożyczalni z pełnym bakiem paliwa i z takim samym stanem musimy go zwrócić. Nie zapominajmy też o opróżnieniu kasety toaletowej – jeśli będzie pełna, wypożyczalnia policzy nam za jej opróżnienie.

Wiele wypożyczalni wprowadza zakaz palenia papierosów czy e-papierosów w środku pojazdu. Radzimy stosować się do tego zakazu. Jego złamanie może bowiem pociągnąć za sobą skutki finansowe dla naszego portfela.

Jeśli nie ma innego zapisu w umowie, to tak przygotowany do zdania kamper pozwoli nam uniknąć poniesienia kosztów opłaty serwisowej za umycie i sprzątanie kampera.

Jeśli oddamy kampera bez uszkodzeń mechanicznych czy wizualnych, odzyskanie wpłaconej kaucji (z reguły to 5 tysięcy złotych) nie będzie żadnym problemem.

Pamiętając o tych wszystkich rzeczach, procedura zdania wynajętego kampera nie będzie dla nas stresującym przeżyciem, cała procedura przebiegnie gładko i bez problemów, a My otrzymamy z powrotem wpłaconą kaucję.

Kampera możemy wybrać i zarezerwować poprzez dostępne w Internecie platformy bookingowe jak np. https://bookingcamper.pl, gdzie nie tylko obejrzymy możliwe do wynajęcia kampery, zapoznamy się ze szczegółowym cennikiem, przeczytamy ważne informacje oraz będziemy mieli możliwość zarezerwowania wytypowanego kampera.

ReklamaA2 ACSI